مصاحبه ای جذاب و شنیدنی با«ابومحمد حاج رحیم»:

پیرو امام خامنه ای باشید و نگذارید سران کفر در امور شما دخالت کنند/ با این دیدگاه که امام زمان(عج) در بین زوار وجود دارد، به تک تک زوار خدمت خالصانه می کنیم

همان طور که می دانیم مراسم پیاده روی اربعین حسینی سرشار از سوژه های رسانه ای می باشد. امسال نیز به توفیق الهی و عنایت اهل بیت توانستم در این مراسم شرکت کنم. گزارش های تصویری زیادی در مسیر کربلا و نجف تهیه کردم. اما گفت و گو با «ابومحمد حاج رحیم» با تمام کارهای بنده متفاوت و متمایز بود. امیدوارم این گفت و گو مورد قبول مخاطبان وهار نیز قرار گیرد.

در یکی از شب های این سفر زیارتی برخورد یکی از خادمان امام حسین(علیه السلام) توجه ما را به خود جلب کرد. برآن شدیم تا با ایشان گفت و گویی کوتاه داشته باشیم.

«ابومحمد حاج رحیم» سالیان زیادی است که در دستگاه اهل بیت خدمت می کند. البته در این بین ۴ برادر و ۳ خواهر با او همکاری می کنند. به جزء داداش کوچک حاج رحیم، بقیه شغل شان آزاد است و اعضای این خانواده خدمت به اهل بیت را در طول سال مایه افتخار و سرافرازی خود می دانند.

وی تجمع میلیونی شیعیان را مدیون زحمات امام و رهبری در سایه الطاف الهی می داند و می گوید فرصت ها مثل ابرها زود می روند، پس باید قدر این برادری و استقلال را بدانیم.

بیش از این مقدمه چینی را صلاح نمی دانم و در ادامه توجه شما را به خواندن این گفت و گوی صمیمی جلب می کنم.

آقای حاج رحیم! لطف بفرمایید به عنوان اولین سوال هدف تان از خدمت به زوار امام حسین(علیه السلام) را بیان کنید.

هدف ما فقط و فقط  و فقط کسب رضای خدا، رضایت رسول اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم)، رضایت اهل بیت عصمت و طهارت، رضایت امام حسین(علیه السلام) و رضایت امام زمان حضرت حجت بن الحسن سلام الله علیهم اجمعین می باشد.

ما اعتقاد داریم که امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) در بین زوار وجود دارد و با این دیدگاه به تک تک زوار خالصانه خدمت می کنیم. به این نیت که شاید همان کسی که ما از او پذیرایی می کنیم امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) باشد.

 

به لطف خدا کشور عراق در یک امنیت نسبی به سر می برد. حضرتعالی این موفقیت را مدیون چه کسانی می دانید؟

به نظر بنده این امنیت و آرامش به خاطر تمسک به تعالیم اصیل اسلامی و ادامه راه و روش امام حسین سلام الله علیه می باشد.

و از دیگر دلایل می توان به تجمع میلیونی زائران امام حسین(علیه السلام) از کشورهای اسلامی اشاره کرد که با احساس امنیت و اطمینان زیر پرچم امام حسین(علیه السلام) گرد هم جمع می شوند.

 

حاج رحیم! نظرتان درباره زوار ایرانی چیست و چه توصیه ای به ایشان دارید؟

ما در وحله اول از زوار ایرانی به خاطر اجابت دعوت ائمه برای زیارت امام حسین(علیه السلام) تشکر می کنیم و به آن ها می گویم قدر این موقعیت را بدانید و زیارت امام حسین(علیه السلام) را در طول سال ترک نکنید.

هم چنین به کل ایرانیان در مورد رهبر دینی شان توصیه می کنم حول رهبری ایشان گرد هم آیید و نگذارید دشمنان ایران و سران کفر در امور کشور شما دخالت بکنند.

 

برادر! به نظرتان آیا بین پیاده روی اربعین و ظهور حضرت مهدی(عج الله تعالی فرجه الشریف) رابطه ای وجود دارد؟

من معتقدم که زیارت اربعین یکی از نشانه های ظهور امام زمان(عج الله تعال فرجه الشریف) می باشد و این مراسم نقطه اشتراک و وحدت و اصلاح مسلمانان است.

تجمعات اسلامی هم چون پیاده روی میلیونی اربعین در آینده ای نزدیک ظهور را تحقق می بخشد.

این در حالی است که ما می بینیم پرچم دین بالاتر از پرچم قبیله و کشور است و راستی آزمایی این موضوع را به راحتی در تجمع کل کشورهای اسلامی در اربعین حسینی می توان مشاهده و درک نمود. بنده امیدوارم خداوند متعال دعای شیعیان را برای تعجیل در ظهور اجابت نماید.

 

حضرتعالی برای سران کفر و استکبار به خصوص آمریکا و اسرائیل چه پیامی دارید؟

پیام ما شیعیان به صورت واحد این است که امام حسین(علیه السلام) وجود دارد و منتظر است. امام حسین(علیه السلام) امروز همان امام زمان است که سران کفر هم چون بید از وجود ایشان به خود می لرزند.

به آن ها می گویم از یزید عبرت بگیرید. همان طور که یزید نتوانست قیام امام حسین(علیه السلام) را از بین ببرد، شما هم به لطف خدا و وجود حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) نمی توانید کاری از پیش ببرید.

 

آقای حاج رحیم! سوالات ما تمام شدند. ضمن تشکر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید لطف کنید اگر مطلبی وجود دارد که ما به آن نپرداخته ایم به عنوان حسن ختام بیان کنید.

بنده هم به نوبه خود از زحمات شما تشکر می کنم. زیارت امام حسین(علیه السلام) خوشبختی در این دنیا و عاقبت به خیری آخرت را به دنبال دارد.

تنها چیزی که به عنوان حسن ختام به ذهن بنده می رسد این است که از عاشقان امام حسین(علیه السلام) می خواهیم ندای «هل من ناصر ینصرنی» امام زمان خویش را اجابت نمایند و سال دیگر تا می توانند در این پیاده روی حضور داشته باشند و ما هم قول می دهیم تا ابد خادم و میزبان خوبی برای شما باشیم.

مصاحبه و عکس: حسین ناصری