گفت و گویی جذاب با عباس بعاج؛

خمینی یعنی عالم اسلام/ مسبب اصلی نابسامانی در خاورمیانه، آمریکا و اسرائیل هستند

img_8127

اشاره:

پیاده روی اربعین امسال سرشار از سوژه های متفاوت رسانه ای بود. گزارشگر وهار نیز از بین این همه سوژه به سراغ یکی از میزبانان زوار اباعبدالله الحسین رفته و با وی یک گفتو گوی مختصر و شنیدنی ترتیب داده است. درج نشدن به موقع این گفت و گو به خطر مشکلات گزارشگر وهار بوده و به همین خاطر پیشاپیش از مخاطبان وهار پوزش می طلبد.

این گفت و گو به منظور انعکاس گوشه ای از ارادت خالصانه شیعیان عراق، با یکی از فرهنگیان اهل نجف اشرف ترتیب داده شده است. عباس باج مدیر یکی از مدارس شهر نجف می باشد که در جوار مرقد کمیل بن زیاد و مسجد حنانه سکونت دارد. وی در ایام اربعین چند سال اخیر، میزبان شایسته ای برای زائران عتبات عالیات بوده و می باشد.

اما آن چه در ادامه می خوانید گفت و گوی دوستانه خبرنگار وهار با عباس بعاج می باشد و امید آن می رود توانسته باشیم گوشه ای از مهمان نوازی شیعیان عراق را به نحو احسن انعکاس دهیم.

img_8140

آقای بعاج! ضمن تشکر از بابت وقتی که در اختیار پایگاه خبری وهار قرار دادید،  نظرتان درخصوص برنامه پیاده روی اربعین چیست؟

بنده نیز از نظر لطف دست اندرکاران پایگاه خبری وهار برای ترتیب دادن این گفت و گو تشکر می کنم.

تنها چیزی که بنده می توانم در خصوص پیاده روی اربعین بیان کنم این است که، پیاده روی در ایام اربعین، همانند پیاده روی در بهشت است.

 

برنامه شما در این ایام برای زائرین اربعین چیست؟

شیعیان عراق در ایام اربعین زندگی خود را وقف اهل بیت می کنند. تمام سعی و تلاش مان پذیرایی و مهمان نوازی به بهترین شیوه ممکن از زائران ایرانی است. به طوری که هیچ فرد ایرانی از لحاظ اسکان و غذا  با کوچک ترین مشکل مواجه نشود.

نظرتان در خصوص اوضاع نابسامان خاورمیانه چیست؟

مسبب اصلی اوضاع جنگ و نابسامانی منطقه فقط دو کشور آمریکا و اسرائیل هستند. این دو کشور با نقشه های شوم شان با کشورهای اسلامی درگیر هستند.

عباس آقا! به نظر شما درگیری های منطقه چه پیامی را به دنبال دارد؟

تلاش و مجاهدت نیروهای اسلامی بسیار ارزشمند است. ایران در این زمینه بسیار کمک می کند. زحمات سردار قاسم سلیمانی قابل تحسین است. ما به آینده خاورمیانه امیدواریم.

به نظر بنده اوضاع منطقه به نفع شیعیان پیش می رود.

آینده جهان اسلام را چطور می بینید؟

جهان اسلام با برکت و مجاهدت شیعیان تعریف می شود. جهان با آمدن منجی عالم بشریت به دست شیعیان مخلص مدیریت می شود. آینده جهان اسلام را باید شیعیان رقم بزند.

آقا معلم! با شنیدن این کلمات چه چیزی در ذهن تان تداعی می شود؟

امام حسین (ع): صبر و تزکیه، حب دین اسلام و مبارزه با ظالم

حضرت زینب(ع): صبر، فداکاری، سلطان حق و ماندگاری

امام خمینی(ره): جهاد اسلامی، خمینی یعنی عالم اسلام

امام زمان(ع): تمام عالم امکان در انتظار مهدی فاطمه است.

آقای بعاج! تا الان به ایران سفر کرده اید؟ برخورد مردم چگونه بوده است؟

بله، من برای زیارت امام رضا(ع) به ایران سفر کرده ام. برخورد مردم ایران با ما بسیار خوب بوده است. مردم ایران با وحدتی که بین شان است؛ به تمام مردم جهان وحدت شیعه را ثابت می کنند. و با جهاد مقدس ایستادگی در برابر دشمن را به همگان ثابت کرده اند.

آقای بعاج! گفت  گوی ما به پایان رسید. چه پیامی برای مردم ایران دارید؟

به همه ی مردم ایران به خصوص جوانان توصیه می کنم، حتماً به کشور ما سفر بکنند تا از زیارت امامان شیعه به خصوص زیارت امام حسین(ع) نصیب شان گردد. البته اگر در ایام اربعین مشرف شوند قطعاً بیشتر  از سفر زیارتی خود لذت خواهند برد.

مصاحبه و عکس: حسین ناصری

ترجمه: محمد حکیم و اسد سیفی

نگارش و تایپ: مریم امرایی