سردار شهید محمدمراد گراوند

فرمانده دیده بانی لشگر ۵۷ ابوالفضل(ع) لرستان

ولادت: ۱۳۴۲/۶/۱

شهادت:۱۳۶۵/۱۰/۲۲- عملیات کربلای ۵

وصیت نامه سردار شهید محمدمراد گراوند:

اللهم اجعلنی عندک وجیها بالحسین  فی الدنیا و الآخره

یا اباعبدالله انی سلم لمن سالمکم وحرب لمن حاربکم الی یوم القیامه

سلام بر شهیدان، سلام بر این قاریان قرآن، سلام بر این کشتی های نجات بشریت، سلام بر تو ای رهبر، سلام ای امام بزرگوار. من چگونه سپاس گذاری و ستایش خدا را کنم. برای چنین نعمتی که به امت اسلام عنایت کرده است. سلام بر یاران و اصحاب روح الله که جبهه ها را محضر حضرت باری تعالی در دنیا قرار داده اند و خود را پای میز هجرت و جهاد آماده کرده اند و در دنیا خود را از آزمایشات الهی مورد آزمایش قرار می دهند.

 بارالها! به سوی تو با چشمی گریان و با دلی ناقص و با حالتی شرمنده می آیم. اگر لیاقت شهادت داشتم چه بهتر.

خدایا! تا مرا نیامرزی و تا روسفید در پیشگاه خودت و شهدای اسلام نکنی مرا بدون توشه از این دنیا مبر.

خدایا! خود مرا ببخش. بارالها! به من صبری عنایت فرما که بتوانم لحظاتی بیشتر با کفار بجنگم. بار خدایا! من خود را حقیر و گناهکار می دانم. ولی معصومین و شهداء را واسطه قرار می دهم و می گویم: یا وجیها عندالله اشفع لنا عندالله…

بار خدایا! دوست ندارم کشته شوم تا زمانی که رضایت مطلق تو نباشد. دوست دارم آن قدر بجنگم و آن قدر در حمله ها شرکت کنم و آن قدر در جبهه ها بمانم که گناهانم پاک شود.

 اما پدر بزرگوار و مادر مهربان! عذر می خواهم از شما که نتوانستم حق مهمی را که بر گردنم دارید ادا نمایم. امیدوارم که مرا ببخشید و امیدوارم به درگاه خداوند که شما را هم چون موج دریای خروشان و هم چون کوه استوار و هم چون درختی پر ثمر و تنومند در برابر مصائب و مشکلات قرار دهد.

حال سخنی چند با دوستان و همرزمانم

 دوستان و برادران! وقتی که بدن بی جانم قبل از رسیدن به دست مادرم به دست تان رسید؛ دو قالب یخ به جای چشمان مادرم بر بالین جنازه ام بگذارید و آن را در برابر نور پر حرارت خورشید قرار دهید تا به جای مادرم اشک بریزد، تا دل مادرم رنج بیشتری در خود نگیرد.

برادران و دوستان! امروز جنگ بر همه چیز مقدم است. آن طوری که آهن در قرآن الحدید است. پس بکوشید در برابر دشمنان خدا و قرآن هم چون پاره ها ی آهن باشید و سعی کنید که مرد جنگ و جهاد و هجرت باشید، نه همانند کسانی که صفتی هم چون پیره زنان دارند که در کنج خانه های شان نشسته اند و هیچ اطلاعی از جنگ و جهاد ندارند و سخنان پوچ و بیهوده ای بر زبان دارند. آن ها باید بدانند که سخت در اشتباه و گناه اند و در مصیبتی بزرگ چه در دنیا و چه در آخرت به سر می برند.

باید بدانند که رزمندگان خداجوی در جبهه ها آن قدر می جنگند تا شما از خدا بی خبران را پشیمان از کردار خویش کنند و یا با رزم شان لباس ذلت و خواری بر تن شما بپوشانند…

 (فبای الا ربکما تکذبان)آنهایی که نعمات خداوند را تکذیب می کنند. مگر نمی دانید بعد از مرگ پشیمانی سودی ندارد؟ دیگر این که در اعزام به جبهه به ندای رهبر لبیک گویید و عذرهای بیجا نیاورید. اسلام و امام بزرگوار از همه چیز عزیزتر و بهتر و والاترند و به امر امام اطاعت کردن زیباترین حرکت مطلوب اصلی ما را نشان می دهد.

بار دیگر توصیه می کنم که بر جمع قلیل خود ننگرید و در برابر جمع کثیر کفر مقاومت نمایید. ما ایمان به خدا داریم. به قول امام«چه بکشیم و چه کشته شویم پیروزیم» و این جمله عین حقیقت است.

بر همه شما دوستداران انقلاب لازم است بی نهایت خانواده محترم شهدا مفقودین و اسراء را احترام بگذارید و آن ها را ستون انقلاب و بزرگواران انقلاب بدانید و در هر پست و مقامی که هستید خود و مردم را سرگردان نکنید. مشکلات آن ها را با جان ودل متحمل و پذیرا باشید و در حل آن ها بکوشید و از هرگونه باند بازی و گروه گرایی جداً پرهیز کنید. که دشمنان با چشم حقارت و حسادت بر شما می نگرند تا ببینند قیام و حرکت و وحدت شما با رهبر و روحانیت تا چه زمانی ادامه دارد و لبیک گفتن شما به امام بزرگوار مایه شکست و ذلت و خواری قدرت جهان خواران خواهد بود.

اگر می خواهید به مطلوب حقیقی برسید، مقلد بودن امام را برگزینید و همیشه در ذهن تان قرار دهید که دشمن روح الله کافر است.

در پایان ضمن آرزوی پیروزی نهایی رزمندگان اسلام در کلیه جبهه های حق علیه باطل از تک تک شما برادران تقاضای حلالیت می طلبم. خداوند به همه ما و شما توفیق شرکت در جهاد و عبادت عنایت فرمایید.

درج شده توسط دبیر سرویس شاهد